Presentations 2018


Click on the links below to view/download the presentations from the 2018 Congress

Thursday, 04 October

08h30 – Seers Court 2 – Geldenhuys – 04 Oct
08h30 – Seers Court 2 – Mehra – 04 Oct
09h00 – Warriors Hall 1 – Pislaru – 04 Oct
10h50 – Seers court 2 – Karthikeyan – 04 Oct
10h50 – Seers Court 2 – Mehra – 04 Oct
10h50 – Seers Court 2 – Moons – 04 Oct
10h50 – Seers Court 2 – Sliwa – 04 Oct
11h00 – Seers Court 1 – Fourie – 04 Oct
11h00 – Warriors Hall 1 – Pislaru – 04 Oct
11h00 – Warriors Hall 1 – Pislaru 2 – 04 Oct
12h00 – Kratan – Brink – 04 Oct
12h00 – Kratan – du Plessis – 04 Oct
12h00 – Kratan – Kleinloog – 04 Oct
12h00 – Kratan – Mogaladi – 04 Oct
12h20 – Warriors Hall 2 & 3 – Klug – 04 Oct
12h20 – Warriors Hall 2 & 3 – Raal – 04 Oct
12h20 – Warriors Hall 2 & 3 – Rihal – 04 Oct
13h30 – Seers Court 2 – Baruah – 04 Oct
13h30 – Seers Court 2 – Ntusi – 04 Oct
13h30 – Seers Court 2 – Sliwa – 04 Oct
13h40 – Warriors Hall 1 – Pislaru – 04 Oct
14h00 – Kratan – Hewitson – 04 Oct
14h00 – Kratan – Linegar – 04 Oct
14h00 – Seers court 1 – Gewillig – 04 Oct
14h00 – Kratan – Geldenhuys – 04 Oct
15h30 – Kratan – Pillay – 04 Oct
15h30 – Kratan – Smit – 04 Oct
15h30 – Warriors Hall 2 & 3 – Bax – 04 Oct
15h30 – Warriors Hall 2 & 3 – Chin – 04 Oct
15h50 – Warriors Hall 1 – Pislaru – 04 Oct
16h00 – Seers Court 1 – Fourie – 04 Oct
16h00 – Seers Court 1 – Meares – 04 Oct

Friday, 05 October

07H30 – Seers Court 1 – Sussman – 05 Oct
08h30 – Kings Ballroom 2 – Graham – 05 Oct
08h30 – Kings Ballroom 2 – Latib – 05 Oct
08h30 – Kings Ballroom 2 – Pecoraro – 05 Oct
11h00 – Kings Ballroom 1 – Delport – 05 Oct
11h00 – Kings Ballroom 1 – Snyders – 05 Oct
11h00 – Kings Ballroom 1 – Meyer – 05 Oct
11h00 – Kings Ballroom 1 – Vachiat – 05 Oct
11h00 – Kings Ballroom 2 – Latib – 05 Oct
11h00 – Kratan – Abdelnabi – 05 Oct
11h00 – Kratan – Abdelnabi 2 – 05 Oct
11h00 – Kratan – Bacha – 05 Oct
11h00 – Kratan – Gambahaya – 05 Oct
11h00 – Kratan – Mesfin – 05 Oct
11h00 – Kratan – Viljoen – 05 Oct
11h00 – Lupata – Hunter – 05 Oct
11h00 – Lupata – Hunter 2 – 05 Oct
11h00 – Lupata – Kotze – 05 Oct
11h00 – Lupata – Schaafsma – 05 Oct
11h00 – Seers Court 1 – Gewillig – 05 Oct
11H00 – Seers Court 1 – Mitchell – 05 Oct
11h00 – Seers Court 2 – Malan – 05 Oct
11h00 – Seers Court 2 – Petrie – 05 Oct
11h00 – Seers Court 2 – Raal – 05 Oct
11h00 – Seers Court 2 – Raal 2 – 05 Oct
14h00 – Kings Ballroom 1 – Chin – 05 Oct
14h00 – Kings Ballroom 1 – Thornton – 05 Oct
14h00 – Kings Ballroom 2 – Ebrahim – 05 Oct
14h00 – Kings Ballroom 2 – Graham – 05 Oct
14h00 – Kings Ballroom 2 – Wijns – 05 Oct
14h00 – Kratan – Bolotin – 05 Oct
14h00 – Kratan – Bolotin 2 – 05 Oct
14h00 – Kratan – Kleinloog – 05 Oct
14h00 – Kratan – Linegar – -5 Oct
14h00 – Kratan – Smit – 05 Oct
14h00 – Lupata – Birkemeyer – 05 Oct
14h00 – Lupata – Snyders – 05 Oct
14h00 – Seers Court 1 – Cupido – 05 Oct
14h00 – Seers Court 1 – Gewillig – 05 Oct
14h00 – Seers court 2 – Ahmed – 05 Oct
14h00 – Seers Court 2 – Goldberg – 05 Oct
14h00 – Seers Court 2 – Griffiths – 05 Oct
14h00 – Seers Court 2 – Meel – 05 Oct
14h00 – Seers Court 2 – Petersen – 05 Oct
16h00 – Kings Ballroom 1 – Charania – 05 Oct
16h00 – Kings Ballroom 1 – Smit – 05 Oct
16h00 – Kings Ballroom 1 – Strijdom – 05 Oct
16h00 – Kings Ballroom 1 – Wentzel – 05 Oct
16h00 – Kings Ballroom 1 – Wentzel 2 – 05 Oct
16h00 – Kings Ballroom 2 – Govendrageloo – 05 Oct
16h00 – Kings Ballroom 2 – Govendrageloo 2 – 05 Oct
16h00 – Kings Ballroom 2 – Moons – 05 Oct
16h00 – Kratan – Sussman – 05 Oct
16h00 – Lupata – Wijns – 05 Oct
16h00 – Lupata – Sarkin – 05 Oct
16h00 – Seers Court 1 – Cilliers – 05 Oct
16h00 – Seers Court 1 – Gewillig – 05 Oct
16h00 – Seers Court 2 – Chin – 05 Oct
16h00 – Seers Court 2 – Ebrahim – 05 Oct

Saturday, 06 October

07h15 – Seers Court 1 – Dawood – 06 Oct
07h15 – Seers Court 2 – Petrie – 06 Oct
08h30 – Kings Ballroom 1 – Jankelow – 06 Oct
08h30 – Kings Ballroom 1 – Rihal – 06 Oct
08h30 – Kings Ballroom 2 – Nkomo
11h00 – Kings Ballroom 1 – Kettles – 06 Oct
11h00 – Kings Ballroom 1 – Klug – 06 Oct
11h00 – Kings Ballroom 1 – van Dyk – 06 Oct
11h00 – Kings Ballroom 2 – Nkomo – 06 Oct
11h00 – Kings Ballroom 2 – Nkomo 2 – 06 Oct
11h00 – Kings Ballroom 2 – Pislaru – 06 Oct
11h00 – Kratan – Jordaan – 06 Oct
11h00 – Kratan – Bolotin – 06 Oct
11h00 – Kratan – Davis – 06 Oct
11h00 – Kratan – van Breda – 06 Oct
11h00 – Kratan – Zilla – 06 Oct
11h00 – Seers Court 2 – Hellig – 06 Oct
11h00 – Seers Court 2 – Latib – 06 Oct
13h30 – Seers Court 1 – Aldersley – 06 Oct
13h30 – Seers Court 1 – Hoosain – 06 Oct
13h30 – Seers Court 1 – Mamorare – 06 Oct
13h30 – Warriors Hall 1 – Nethononda – 06 Oct
13h30 – Warriors Hall 1 – Pislaru – 06 Oct
13h30 – warriors Hall 2 & 3 – Graham – 06 Oct
13h30 – Warriors Hall 2 & 3 – Karthikeyan – 06 Oct
13h30 – Warriors Hall 2 & 3 – Latib – 06 Oct
13h30 – Warriors Hall 2 & 3 – Ntusi – 06 Oct
13h30 – Warriors Hall 2 & 3 – Wijns – 06 Oct
15h30 – Seers Court 1 – Comitis – 06 Oct
15h30 – Seers Court 1 – Nzimela – 06 Oct
15h30 – Seers Court 1 – Pilusa — 06 Oct
15h30 – Seers Court 1 – Raphulu – 06 Oct
15h30 – Seers Court 2 – Brits – 06 Oct
15h30 – Seers Court 2 – Chen – 06 Oct
15h30 – Seers Court 2 – De Beenhouwer – 06 Oct
15h30 – Seers Court 2 – Klug – 06 Oct
15h30 – Seers Court 2 – Sliwa – 06 Oct
15h30 – Seers Court 2 – van der Laan – 06 Oct
15h30 – Warriors Hall 2 & 3 – Karthikeyan – 06 Oct
15h30 – warriors Hall 2 & 3 – Mwangi – 06 Oct

Sunday, 07 October

09h00 – Kings Ballroom 1 – Butua – 07 Oct
09h00 – Kings Ballroom 1 – Graham – 07 Oct
09h00 – Kings Ballroom 1 – Raal – 07 Oct
09h00 – Kings Ballroom 1 – van Zyl-Smit – 07 Oct
11h30 – Warriors Hall 1 – Tresling – 07 Oct
11h30 – Warriors Hall 2 & 3 – Wijns – 07 Oct